فیلتر HME
آگوست 14, 2021
O2 SENSOR (سنسور اکسیژن)
آگوست 14, 2021

FLOW SENSOR(فلو سنسور )

 FLOW SENSOR/ فلو سنسور 

سنسورهای فلو از نوع دائمی و مدت دار می باشند و سنسورها اکثراً دردو قالب حرارتی دیفرانسیلی می‌باشد. میزان دقت سنسورهای حرارتی به مراتب از فلوسنسورهای دیفرانسیلی بالاتر می باشد میزان دقت حرارتی ها مثبت و منفی ۱۰ درصد و دیفرانسیلی مثبت منفی ۲۰ درصد می باشد.

اکثراً سنسورهای دیفرانسیلی از نوع دائمی بوده و قابل ضدعفونی و شست و شو (طبق متد و پروتکل کمپانی سازنده) میباشند.

سنسور های دیفرانسیلی نوع مرغوب قابلیت اتوکلاو هم دارند(بسته به مدل) . سنسورهای حرارتی از قابلیت اتوکلاو و شستشو برخوردار نیستند و تنها راه ضدعفونی کردن این مدل سنسورها قرار دادن آنها به مدت یک ساعت در ظرف اتانول با درجه ۷۰ ٪ می باشد.

 

توجه داشته باشید بعد از ضدعفونی ,سنسور در معرض هوا قرار گیرد تا کاملاً خشک شود و سپس فلورسنسور به دستگاه بیهوشی یا ونتیلاتور متصل گردد.

فلو سنسورهای حرارتی دارای چهار پایه بوده که پایه ها دو به دو با رشته هایی از جنس پلاتین به هم متصل شده‌اند و هنگامی که این مدل سنسور ها کالیبره میشوند دمای داخلی سنسور ماکسیمم تا ۴۰۰ درجه سانتیگراد بالا میرود.

فلو سنسور ها همیشه در مسیر بازدم قرار می گیرند تا میزان حجم خروجی از ریه بیمار را اندازه گیری نمایند البته دستگاه های پیشرفته از فلوسنسور در مسیر دم نیز بهره مند هستند.

فلو سنسورهای دیفرانسیلی یا تفاضلی از اختلاف فشار دو مسیر متصل به فلوسنسور, میزان فلوی  عبوری و در نتیجه حجم جاری را اندازه گیری می نمایند.

  • اهمیت استفاده از سنسورهای فلو:

استفاده از سنسورهای فلو در دستگاه های بیهوشی و  ونتیلاتور موجب نمایش میزان حجم برگشتی از ریه بیمار می گردد.

عدم استفاده از فلو سنسور در دستگاه های بیهوشی و ونتیلاتور موجب عدم نمایش حجم جاری در صفحه نمایش دستگاه شده و برای کاربر میزان حجم جاری قابل تشخیص نخواهد بود.

در صورت خرابی دستگاه (میکسر و…) دستگاه آلارم های مربوط  به حجم رسانی و نشتی را اعلام نخواهد کرد و این امر ممکن است موجب صدمات جدی به بیمار گردد.

  • باتوجه به سودجویی صرف در بازارهای جهانی از اصلی بودن قطعه اطمینان حاصل نمایید.

جهت خرید با کیفیت با ما در ارتباط باشد.

مدیر بازرگانی خانم مهندس نیکوزاد

📲 09135597980

مشاورین

☎️8 الی 03133385047

☎️5 الی 03133393484

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *